Саверн
Това беше моето градче! Тук реших, че искам да стана един френски пейзан. Приятно, китно, чисто, спретнато градче с един-два замъка, спокоен живот и чист въздух. Баровският квартал разположен нависоко, с чудна гледка. Какво друго му трябва на човека?
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Рибовиле
Това селце все едно беше извадено от някоя приказка или пасторална картина. Няма друго такова място! Толкова натруфено и китно, че чак ти става кофти, нереално едно такова. Но така да отидеш, да разгледаш с ококорени очи, да хапнеш домашно приготвена селска храна и да си тръгнеш – става. Върхът на сладоледа беше, когато един „гостилничар” изкара пред кръчмата си едно прасе, напои го във фонтана на площада и тръгнаха двамата да се разхождат гордо-гордо. Все си мислех, че прави жива реклама на вечерното меню.
Градчето
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Това е може би най-любимата ми снимка, олицетворение на пасторалността.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Поредният замък
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Следва…
[wp:svejo-net]
[twitter-button]
1 thought on “За градовете – Саверн и Рибовиле”
Comments are closed.